Perła/Cegła

CZY TO JAKAŚ NIEAUTORYZOWANA PŁYTA JESSICI SIMPSON?

Wiadomości na temat Edyty.
Awatar użytkownika
wodawodnista
Linger
Linger
Posty: 862
Rejestracja: 16 sty 2016, 14:48
Ulubiony album: Edyta Górniak
Ulubiona piosenka: TRecorder/Mind Control
Lokalizacja: Kraków

Perła/Cegła

Post autor: wodawodnista »

Pogadajmy o Perle :edi: Właśnie słucham i będę recenzować :edi:
Ostatnio zmieniony 11 paź 2023, 8:32 przez wodawodnista, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
wodawodnista
Linger
Linger
Posty: 862
Rejestracja: 16 sty 2016, 14:48
Ulubiony album: Edyta Górniak
Ulubiona piosenka: TRecorder/Mind Control
Lokalizacja: Kraków

Re: Perła

Post autor: wodawodnista »

1. Jak najdalej - zaskakująco zachowawcze wokale, a tam byla przestrzeń, aby dowalić pomiędzy oczy. Podkład bardzo archaiczny. Dla mnie zapychacz.
4/10

2. Nigdy Więcej - perfekcja perfekcji. No, ale to cover. Halo/Already Gone :lol3: W cover Edi wypada najlepiej zawsze :edi: 10/10

3. Obłok - znowu niedorobiony ten podkład. miało być podrasowane jazzem, miało być chillowo a wyszło jak wersja demo. Na dożynki akurat. 4/10

4. Słowa jak motyle - CO TO ZA PODKŁADY MUZYCZNE. TO SĄ DEMÓWKI TA PŁYTA TO DEMÓWKA JAKAS??????? Zasnąłem na tym. 5/10 Wokale śliczne dlatego daję 5tkę. Chociaż uważam, że przesadza z zaciskaniem i wydechem naraz, aby było bardziej R&B co nie pasuje tak bardzo do języka polskiego.

5. Perła - wiadomo, Bartosiewicz. Druga najlepsza piosenka na płycie. Szkoda, że to nie był oficjalny singiel z klipem. Ale nadal bez urwania gaci 7/10

6. Mogę zapomnieć Ciebie - aż mnie zaskoczył ten instrumental. Nieźle jak na tamte czasy. Tekst ujdzie. Chociaż uważam, że przesadzili z tempem, bo to zahacza o przesadę. 6/10 DODA jutro sił :dance: ???? Tribute to doda queen? :edi:

7. Prezenty - tak nudne, że już nie pamiętam. 2/10

_
W sumie chodziło mi tylko o polską wersję, ale słucham całości. Kończę na Sl33ep with me.

1. The Story So Far - lubię ten podkład i po angielsku jest równie przyjemnie. 7/10
2. Sit Down - bardzo dziwna hybryda. Nie dość, że nie pasuje do Edyty to kompletnie ona sie w tym nie odnajduje. Strasznie silenie się na czarne brzmienie a moim zdaniem jej głos nie brzmi w tym dobrze. Moim zdaniem ta hybryda z tym refrenowym przyspieszeniem jest tandetna jak cholera. Angielski tutaj też odstaje od poziomu z lat 90. 4/10
3. The Day Before the Rain - plumka i jest to spójne narazie z resztą piosenką. Bezpłciowe. 3/10
4. How Do You Know - bardzo podobna historia z Sit Down. Okropnie. 4/10
5. X My Heart - nie chcę nikogo obrazić, ale to bardzo przypomina (przypominam, że ta osoba ma 4 oktawy i świetnie śpiewa) Jessicę Simpson. Zamknę oczy i widzę A Little Bit Jessici :lol3: :lol3: :lol3: Ale nie, że źle, ale mnie to zabiło. 6/10
6. Invisible - bardzo porządna piosenka. Moim zdaniem ucinanie sobie wokalu w zamian za ton jest złym postępowaniem na tej płycie, ale to ich wybory. Nic Górniak nie odróżnia od innych na tej płycie póki co... Miliony lat świetlnych za tym co robiła Aguilera w 2002 czy nawet upadła już Mariah Carey. 7/10
7. As If - zapowiedź "Cygańskiego Serca"? Nie no żarcik, tak mnie pierwsze sekundy wzięły. Jednak znowu słyszę tu Jessicę Simpson. 4/10
8. Hold on your heart - ładna ballada. Heloł Jessica. 5/10
9. If you could - the same as higher. 5/10
10. Make it happen - super początek. podkład niczego sobie. Bardzo fajna piosenka. 7/10
11. Whatever it takes - no Jessica. 4/10
12. Can't Say No - Jessica. 4/10
13. Sl33p with me - NARESZCIE. liczyłem na to, że coś zrobią. Dodali trochę pseudo electro plumkania, aby było inaczej i nareszcie da się sluchac bo szło zasnąc. Bardzo interesująco. Moja ulubiona piosenka z całej płyty 8/10

Nie podoba mi się to, że (jak zawsze) jest dużo kolorytów. Mówiłem już kiedyś, że ja lubię dużo kolorytów na płycie, ale jeśli to długa płyta. 7 różnych piosenek to nie. Brzmi to okrutnie źle. Ode mnie 4/10 - jakby wzięła tylko Bartosiewicz to byłaby dobra płyta - jeśli nie byłoby Bartosiewicz to trzeba by bylo całą płytę anulować bo tu nie ma NIC. Pierwsza płyta angielska była 10 razy lepsza i wokalnie i stylistycznie i (zaskakująco) w obrocie z angielskim. Zaś na angielskiej wersji jest za mało kolorytów. Uważam, że silenie się na modne r&b to był bardzo zły pomysł - trzeba było iść w pop z dodatkami.

No polska Jessica Simpson ta niewidzialna Invisible. Tytuł dobrze odzwierciedla zawartość. Niestety polską wersję tytuł źle odzwierciedla :lol3:



Jessica: https://www.youtube.com/watch?v=arTBQemJtoY

:PP
lena7
Whatever it takes
Whatever it takes
Posty: 641
Rejestracja: 18 lis 2014, 12:19
Ulubiony album: Live'99
Ulubiona piosenka: Gone
Lokalizacja: Warszawa/Londyn

Re: Perła

Post autor: lena7 »

Ja zawsze uwazalam, ze ten tytul przyniosl zly omen tej plycie - Niewidzialna czyli bez szans na sukces. Przeroczysta, tak jak setka innych popowych plyt w tamtym czasie.
Awatar użytkownika
fookmetoo
The story so far
The story so far
Posty: 411
Rejestracja: 03 paź 2017, 14:28
Ulubiony album: Perła
Ulubiona piosenka: KissMe,FeelMe,LoveMe
Lokalizacja: Inowrocław

Re: Perła

Post autor: fookmetoo »

Gdyby Imvisible było całe w stylu Impossible to by może jakąś szansę miała.

Perła jest nudna. Angielska część niedorobiona.
Awatar użytkownika
wodawodnista
Linger
Linger
Posty: 862
Rejestracja: 16 sty 2016, 14:48
Ulubiony album: Edyta Górniak
Ulubiona piosenka: TRecorder/Mind Control
Lokalizacja: Kraków

Re: Perła

Post autor: wodawodnista »

Czyli Edyta ma tylko kilka piosenek z Dotyku (coverów nie liczę) i kilka piosenek z Edyty Górniak? Każda płyta po tych to syf i mogiła. Perła powinna nazywać się Cegła.

Cegła część czerwona, część szara. Też się dało zrobić koncept.
Awatar użytkownika
fookmetoo
The story so far
The story so far
Posty: 411
Rejestracja: 03 paź 2017, 14:28
Ulubiony album: Perła
Ulubiona piosenka: KissMe,FeelMe,LoveMe
Lokalizacja: Inowrocław

Re: Perła/Cegła

Post autor: fookmetoo »

Na Perle lezy głównie to że wszystko śpiewa siłowo, za nisko, nienaturalnie, a przecież mogła już pocisnąć na tej płycie skoro taki był zamiar wstrzymywania umiejętności na pierwszej anglojęzycznej.
Awatar użytkownika
wodawodnista
Linger
Linger
Posty: 862
Rejestracja: 16 sty 2016, 14:48
Ulubiony album: Edyta Górniak
Ulubiona piosenka: TRecorder/Mind Control
Lokalizacja: Kraków

Re: Perła/Cegła

Post autor: wodawodnista »

fookmetoo pisze: 11 paź 2023, 13:55 Na Perle lezy głównie to że wszystko śpiewa siłowo, za nisko, nienaturalnie, a przecież mogła już pocisnąć na tej płycie skoro taki był zamiar wstrzymywania umiejętności na pierwszej anglojęzycznej.
A to się udało? When u come back to me czy Miles Away to przeciez jej 100% tam włożyli. Ale pusze sobie ta plyte dzis bo to jej najlepsza
Awatar użytkownika
wodawodnista
Linger
Linger
Posty: 862
Rejestracja: 16 sty 2016, 14:48
Ulubiony album: Edyta Górniak
Ulubiona piosenka: TRecorder/Mind Control
Lokalizacja: Kraków

Re: Perła/Cegła

Post autor: wodawodnista »

To forum by ze mnie zdechło. No cóż, nie każdy może być superstar

LISTEN MAMA MAMA I DONT WANNA MAMA MAMA OH NO
[GIF]https://media.tenor.com/jXs6t8Q8k54AAAA ... ke-out.gif[/GIF]


IKONA NIE UMIE WSTAWIC GIFA, AN ICON OF NOT USING GIFSSSSSSSS. Lubie byc symbolami
Awatar użytkownika
wodawodnista
Linger
Linger
Posty: 862
Rejestracja: 16 sty 2016, 14:48
Ulubiony album: Edyta Górniak
Ulubiona piosenka: TRecorder/Mind Control
Lokalizacja: Kraków

Re: Perła/Cegła

Post autor: wodawodnista »

https://www.youtube.com/watch?v=rBPx_GmseOY


KOCHAM :lol3:


btw ona promowala Niewidzialna Cegle? na yt zero jakis wywiadow. z EKG tak samo..


Lubie Impossible, ale naprawde slej by nie brzmialo zle do rymu a to slaj mnie zabija ciagle.
Awatar użytkownika
addar
Moderator
Moderator
Posty: 5027
Rejestracja: 29 sty 2009, 19:26
Ulubiony album: live'99
Ulubiona piosenka: większość
Lokalizacja: Łódź

Re: Perła/Cegła

Post autor: addar »

Edyta od lat powtarza tę samą mantrę . "Muzyka sama się obron'i xd żebranie o kupno jest poniżej jej ego
Awatar użytkownika
wodawodnista
Linger
Linger
Posty: 862
Rejestracja: 16 sty 2016, 14:48
Ulubiony album: Edyta Górniak
Ulubiona piosenka: TRecorder/Mind Control
Lokalizacja: Kraków

Re: Perła/Cegła

Post autor: wodawodnista »

cegła cegłą, ale jak mozna bylo nie promowac Niewidzialnej? lol, to whitney houston musiala promowac a edi nie? logic :edi:
Awatar użytkownika
wodawodnista
Linger
Linger
Posty: 862
Rejestracja: 16 sty 2016, 14:48
Ulubiony album: Edyta Górniak
Ulubiona piosenka: TRecorder/Mind Control
Lokalizacja: Kraków

Re: Perła/Cegła

Post autor: wodawodnista »

poopowiadajcie mi jak Edi ukradla Lipnickiej songa :edi: chce Edidramy na dzis :edi:
Awatar użytkownika
witcher
Linger
Linger
Posty: 916
Rejestracja: 09 lut 2009, 23:51
Ulubiony album: Live'99
Ulubiona piosenka: Glow On
Lokalizacja: WarSaw

Re: Perła/Cegła

Post autor: witcher »

Wiem, że forum trochę umiera, ale czy te tematy muszą być w dziale "News"?
Awatar użytkownika
Steffie
Impossible
Impossible
Posty: 1678
Rejestracja: 13 wrz 2017, 13:30
Lokalizacja: Ziemia

Re: Perła/Cegła

Post autor: Steffie »

Woda gówniasta się wszędzie rozlewa... :edi:

Dziecko, gdy Edyta promowała Perłę, to internet raczkował, dlatego nie ma filmików na YT, ale co ty mozesz o tym wiedziec. 8P
Awatar użytkownika
wodawodnista
Linger
Linger
Posty: 862
Rejestracja: 16 sty 2016, 14:48
Ulubiony album: Edyta Górniak
Ulubiona piosenka: TRecorder/Mind Control
Lokalizacja: Kraków

Re: Perła/Cegła

Post autor: wodawodnista »

Steffie pisze: 17 paź 2023, 22:46 Woda gówniasta się wszędzie rozlewa... :edi:

Dziecko, gdy Edyta promowała Perłę, to internet raczkował, dlatego nie ma filmików na YT, ale co ty mozesz o tym wiedziec. 8P

dlatego właśnie z lat 90 są :PP :edi:
ODPOWIEDZ